Saç Ekim Sürecimiz

Saç Ekim Süreci

Siz Hayal Edin, Biz Saç Ekimini Gerçekleştirelim!

Saç ekim süreci, özenli bir analiz ve planlama ile başlar. Öncelikle, misafirin saç nakline uygunluğu detaylı bir şekilde incelenir. Saç dökülmesine yol açan faktörler kan testleri ve saç kökü muayeneleri ile değerlendirilir. Eğer saç ekimine uygunsa, operasyon için randevu tarihi belirlenir.

Operasyon aşamasına gelindiğinde, hastanın saçı tıraşlanır ve saç ekimi için uygun bir planlama yapılır. Lokal anestezi ile hastanın konforu sağlanır. Saç kökleri, micro motor yardımıyla alınır ve özel bir sıvı içinde bekletilir. Ardından, saç ekimi yapılacak bölgeye uygun kanallar açılır ve saç kökleri dikkatlice yerleştirilir. Operasyon sonrası kabuklanmalar görülür ve saç ekim süreci başlar.

İyileşme süreci birkaç hafta sürebilir ve sonuçlar genellikle 6-12 ay içinde tam olarak belirginleşir. Ekilen saçların büyük bir kısmı ilk iki ila altı hafta içinde dökülse de, kökler deri altında canlılığını sürdürür. Yeni saçlar yaklaşık on hafta sonra uzamaya başlar ve bir yılın sonunda genellikle istenilen sonuca ulaşılır. Bu süreçte saç ekimi yapılan bölge normal saçlara uygulanan bakım işlemlerine tabidir.

Analiz & Planlama

Saç ekimi için adım atmadan önce, her bir misafirimizin bireysel ihtiyaçlarını ve saç dökülmesinin nedenlerini analiz ediyoruz. Detaylı analiz sonuçlarına dayanarak, kişiye özel bir saç ekimi planı oluşturuyoruz.

Operasyon Süreci

Operasyon sürecimizde uzman ekibimiz tarafından titizlikle çalışılır. Saç köklerinin alınması ve ekimi, hastalarımızın konforu ve sonuçların başarısı göz önünde bulundurularak gerçekleştirilir. 

İyileşme Süreci

Saç ekimi sonrası iyileşme süreci önemlidir. Kabuklanmalar ilk birkaç gün görülebilir ve saç köklerinin tutunma süreci üç ila dört gün sürebilir. İlk on gün sonunda kritik aşama tamamlanır.

Müşteri yorumları

Memnuniyet Hikayeleri

Saç ekimi için bir süredir araştırmalar yapıyordum. Lure Esthetic ile karşılaştım ve ekibiyle iletişime geçtim. Çok detaylı bilgilendirme yaptılar ve süreç boyunca kusursuz hizmet aldım. Şimdi saçlarımın uzamasını bekliyorum. Benim gibi Dubai'den gelmeyi düşünen birileri varsa, gönül rahatlığıyla Lure Esthetic'i tercih edebilirsiniz.

Abdul Karim Mannan Dubai

Hollanda'dan saç ekimi için Türkiye'ye geldim. Gerek karşılama gerekse tedavi süreci boyunca, her şey sorunsuz ilerledi. Benim rahatım için her şey yapıldı. Adeta bir tatil gibiydi. Tüm ekibe teşekkür ediyorum.

Dann Bakker Amsterdam

Sakallarımdaki eksik bölümler ile ilgili kaygı yaşıyordum. Lure Esthetic ekibi ile bir tavsiye sonucu tanıştım. Çok memnun kaldım. Aklında soru işareti olan varsa, hiç tereddüt etmeden Lure Esthetic ekibi ile iletişime geçsin.

Okan Yılmaz Ankara